piątek, 21 września 2012

Dixit

DIXIT – to absolutnie genialna, przepiękna graficznie, gra w skojarzenia. Nie potrzeba żadnych instrukcji, aczkolwiek takowe są dołączone, jedyne co jest niezbędne to wyobraźnia graczy – których powinno być więcej niż 3 – wówczas gra jest naprawdę ciekawa. :) Można zastosować podczas spotkań towarzyskich, podczas nauki języka obcego, wszędzie tam, gdzie można obudzić wyobraźnię współtowarzyszy.

Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy.


Dixit to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny.


Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i mówi zdanie nawiązujące do tego obrazka. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem – nie ma tu ograniczeń. Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która najlepiej pasuje do zdania bajarza. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa na stole. Gracze (poza bajarzem) głosują, która karta należała do bajarza. Jeśli nikt nie zgadnie, albo zgadną wszyscy, bajarz dostaje 0 punktów. Przy innych konfiguracjach gracze i bajarz są nagradzani punktami.

Zawartość pudełka:

    84 wielkoformatowe karty
    1 plansza z torem punktów wewnątrz pudełka
    6 drewnianych pionków królików
    36 znaczników głosowania
    instrukcja

______________________________________________________

DIXIT 2

Tytuł ten powraca teraz z zupełnie nowymi 84 kartami, które zapewnią jeszcze więcej zabawy. Do gry można wykorzystywać karty z podstawowej wersji gry lub z rozszerzenia. Oczywiście można także wymieszać ze sobą oba zestawy kart.


Do rozgrywki niezbędna jest podstawowa wersja gry Dixit. Dixit to gra skojarzeń, której niezwykła oprawa graficzna, proste zasady oraz nieograniczona niczym wyobraźnia tworzą nowy wymiar rozrywki.

 

_____________________________________________________

DIXIT ODYSSEY


Z Dixit Odyssey odkryjesz na nowo magiczny świat Dixit – najczęściej nagradzanej gry ostatnich lat. Daj ponieść się wyobraźni, odkrywając tajemnice nowych kart. Tylko uważaj, żeby nie wpaść w pułapki zastawiane przez innych graczy! Dzięki nowym wariantom, w grze może brać udział aż do 12 osób. Razem wyruszcie na poszukiwanie nowych, zaczarowanych światów.

___________________________________________________________

DIXIT 3


 Premiera przewidziana jest na: koniec września! :) :) :)


Kolejna część przynosi nowe 84 karty, które zapewnią jeszcze więcej zabawy. Do gry można wykorzystywać karty z podstawowej wersji gry lub z rozszerzenia. Oczywiście można także wymieszać ze sobą zestawy kart. Do rozgrywki niezbędna jest podstawowa wersja gry Dixit lub Dixit Odyssey.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz