poniedziałek, 17 lutego 2014

Światowy Dzień Kota

Pamiętać należy nie tylko dziś, ale i każdego innego dnia roku o swojej i nie tylko swojej, ale o każdej innej słodkiej Kizi-Mizi... nie ważne czy to kocurek czy kotka, czy jest rasowy i rodowodowy czy stanowi futrzasto-rasową mieszankę międzykontynentalną... czy lubi wychodzić i zwiedzać świat czy też jest lwem kanapowym. Światowy Dzień Kota należy obchodzić uroczyście!

W tym roku nie startujemy w żadnych konkursach, nie potwierdzamy poprzez klikanie i like'owanie, że zasługujemy na miano Super-Kota Pomorza, ale przesyłamy życzenia dla wszystkich kotów, by znalazły swoje domy, w których będzie na nie czekać pełna miseczka, delikatna szczoteczka, kilka myszek do zabawy i zaciszny kącik do spania, w których nie będzie stresujących psów i rozkrzyczanych dzieci, a jeśli będą - to miłe i kotolubne.


Z radosnym miauu dla swoich towarzyszy i towarzyszek
na całym świecie - Leon


_______________________________ 

Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota (ang. World Cat Day, National Cat-Day, International Cat Day, wł. Giornata mondiale del gatto) – święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990 r. ) i Polsce (od 2006 r.) mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

1 komentarz:

  1. kurczę, pomyślałam sobie co świątecznego bym mogła zrobić naszemu Williamowi, ale on w zasadzie ma święto każdego dnia :D już bardziej "czcić" go nie można.
    ładnego masz tego Leona, dachowce w ogóle są najładniejsze.

    OdpowiedzUsuń