sobota, 16 listopada 2013

Znak starszych bogów

Do muzeum zawitało zło z pustki pomiędzy światami! Powstrzymaj nadejście Przedwiecznego!

Kiedyś pradawni bogowie kojarzyli mi się wyłącznie z Królem Julianem, który często oczekiwał ich znaków na potwierdzenie tego, że mu sprzyjają i bardzo go lubią (choć czasem nie wychodził na tym najlepiej). Od pewnego czasu zaś obracam się w mitologii Cthulhu... chociaż mitologia to może za dużo powiedziane... przeczytałam dwie książki do RPG cthulhowego... 

Jest kilka gier nawiązujących do owego klimatu, jednak ta wydała mi się z nich najciekawsza... Horror w Arkham wraz z dodatkami: Klątwa Czarnego Faraona, Król w Żółci, Koszmar z Dunwich oraz Posiadłość Szaleństwa (również z dodatkami) mogą być równie interesujące, jednak trochę ich za dużo jak na początek, no i wątek cenowy należy też wziąć pod uwagę. Zawsze się zarzekałam, że horrorów nie lubię, w telewizji nie oglądam, jednak w większym towarzystwie można pokusić się o odesłanie pradawnych bogów do międzyświata.


W czasie długiej historii muzeum zwiedzający podziwiali niemającą sobie równych kolekcję starożytnych reliktów i egzotycznych ciekawostek z dalekich zakątków świata. W 1926 roku niewyobrażalne byty spoza czasu i przestrzeni zamierzają wykorzystać te artefakty, aby wkroczyć do naszego świata i sprowadzić koniec ludzkości. Zegar wybija północ, a niewielka grupa odważnych Badaczy desperacko przeczesuje marmurowe sale w poszukiwaniu legendarnego symbolu, który nas ocali! Znaku Starszych Bogów...

  
W Znaku Starszych Bogów od 1 do 8 graczy wciela się w role Badaczy walczących z jednym z Przedwiecznych – bezmierną, potężną istotą bytującą w przestrzeni między wymiarami. Korzystając z puli specjalnych kości, Badacze biorą udział w szeregu przygód w i wokół muzeum, będącym przyczółkiem tych dziwnych stworzeń. 


Odwaga i umiejętności Badaczy zostaną nagrodzone, a najcenniejszą zdobyczą będzie Znak Starszych Bogów - starożytny symbol, który posłuży do uwięzienia Przedwiecznego i wygrania gry. Jednakże wskazówki zegara pracują niestrudzenie i z każdym wybiciem północy Przedwieczny jest o krok bliżej do przebudzenia się. Jeśli Badacze nie pospieszą się z jego uwięzieniem, Przedwieczny wkroczy do naszego świata, a ludzkość będzie zgubiona!


Znak Starszych Bogów został zainspirowany pracami H.P. Lovecrafta. To trzymająca w napięciu gra o starożytnym koszmarze dla 1-8 graczy, którą wedle opisu można rozegrać w 1-2 godziny, ale jak wiadomo teoria to jedno a praktyka drugie... czas może się nieoczekiwanie rozciągnąć.


Zawartość pudełka:

    1 instrukcja
    1 tekturowy zegar
    6 zielonych kości
    1 żółta kość
    1 czerwona kość
    1 arkusz pomocy wejścia
    16 kart Badaczy
    8 kart Przedwiecznych
    48 kart Przygód
    8 kart Przygód w Innych światach
    12 kart Przedmiotów powszechnych
    12 kart Zaklęć
    12 kart Przedmiotów unikatowych
    32 karty Mitów
    8 kart Sprzymierzeńców
    16 znaczników Badaczy
    30 żetonów Poczytalności
    30 żetonów Wytrzymałości
    15 żetonów Wskazówek
    22 żetony potworów
    5 żetonów potworów „Maska”
    12 żetonów zagłady
    17 żetonów Znaku Starszych Bogów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz